Wyszukaj w serwisie
przepisy porady dieta Show-biznes od kuchni produkty kuchnia smakoszy quizy
Smakosze.pl > Porady > Gessler bije na alarm. Tego nie dodawaj do rosołu, zepsuje jego smak

Gessler bije na alarm. Tego nie dodawaj do rosołu, zepsuje jego smak

Warzywa do rosołu według Gessler
canva/jatrax; Pawel Wodzynski/East News

Dobry rosół uzyskamy, korzystając z prawidłowo dobranych składników. Magda Gessler zdradziła, że jej zdaniem gotowe zestawy włoszczyzny nie powinny się trafiać do tradycyjnej zupie. Dla wielu z nas jej opinia może być zaskakująca. Wyjaśniamy, dlaczego gwiazda odradza drogę na skróty.

Przygotowanie rosołu w każdym domu wygląda nieco inaczej. Dla wielu z nas jednak podstawą jest zakup włoszczyzny. Zdaniem Magdy Gessler dodawanie jej do dania stanowi błąd. Jakie ma argumenty?

Jak wybrać warzywa do rosołu? Zapomnijcie o gotowcach

Włoszczyzna dostępna w sklepach zazwyczaj składa się z marchewki, pietruszki, kawałka selera i pora oraz odrobiny kapusty włoskiej i natki pietruszki. Wydawać, by się więc mogło, że mamy wszystko, czego nam potrzeba. Niestety proporcje warzyw są nieodpowiednie.

Gessler podkreśla, że w miksach marchewka zdecydowanie dominuje i nie pozwoli nam na uzyskanie smacznej zupy. Zwyczajnie warzywo przyćmi smakiem pozostałe produkty. Zdaniem restauratorki potrzebujemy 10 pietruszek i marchewek, cztery pory i selery oraz kapusta włoska.

Powyższe zestawienie pokazuje, że marchew rzeczywiście nie jest kluczowa dla smaku rosołu. Czemu więc trafia tak często do gotowej włoszczyzny? Jest tania. Gessler uważa, że cena jest powodem, dla którego jest jej więcej. Podkreśla też, że gotowe tacki z włoszczyzną mogą być okazją do sprzedania warzyw gorszej jakości.

Co dodać do rosołu, by był pełen smaku?

Gwiazda Kuchennych Rewolucji radzi, by poza zachowaniem odpowiednich proporcji jarzyn, nie zapomnieć o cebuli. Opalone w płomieniu palnika warzywo nada drobiowemu specjałowi pięknego złotego koloru. Jeśli nie mamy dostępu do ognia, warto zrumienić składnik na suchej patelni — kluczowe jest właśnie delikatne skarmelizowanie cebuli, które wtedy następuje.

Na naszej stronie podpowiadamy, jakie jeszcze produktu wzbogacą smak rosołu. W tym artykule wyjaśniamy, jakie korzyści ma dodawanie kurkumy. Ten natomiast poświęcony jest roli jabłka w ulubionym wywarze.

Warzywa do rosołu według Gessler nie mogą być gotowcem
canva/papkin

Artykuły polecane przez Redakcję Smakoszy: